AK Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Salt, Soğuksu Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan 3. Etap TOKİ Konutları projesi için beklenen ihalenin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından gerçekleştirildiğini bildirdi.

Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, geçtiğimiz 31 Mart 2024 yerel seçim döneminde Soğuksu Mahallesi’ne dair önemli vaatlerde bulunmuştu. Seçim çalışmaları sırasında mahalleye yapılacak olan bu kapsamlı projeyle ilgili söz veren Çetinkaya, AK Parti’nin seçim kampanyası boyunca kentsel dönüşüme vurgu yapmıştı.

AK Parti İl Başkanı Ferhat Salt, milletvekilleri Cem Şahin, Ali Keskinkılıç ve Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya’nın takipleriyle Mayıs ayında gerçekleştirilen proje ihalesi, seçim döneminde yapılan vaatlerin gerçeğe dönüştüğünün önemli bir kanıtı oldu.

İhale kapsamında yapılacak olan konutlar, işyerleri ve ibadethane kompleksi, modern mimari ve çevre dostu tasarımlarla hayata geçirilecek. Proje, bölgenin ihtiyaçlarına ve çevre şartlarına uygun şekilde planlanarak, vatandaşların daha konforlu ve güvenli bir yaşam sürmelerini hedefliyor.

Bu projeyle birlikte, şehrin konut ihtiyacına önemli bir katkı sağlanması ve bölgenin sosyal, ekonomik açıdan gelişimine destek olunması amaçlanırken altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmalarıyla çevresel sürdürülebilirliğe de büyük önem verilecek.

Başkan Salt, AK Parti hükümetinin şehirlerin gelişimine yönelik yatırımlarının devam edeceğini ve Karabük’ün bu yatırımlardan hak ettiği payı alacağını ifade etti.

Başkan Çetinkaya sözlerini tutmaya başladı Başkan Çetinkaya sözlerini tutmaya başladı

Proje çerçevesinde 866 adet konut53 işyeri, çocuk parkları, cami, okul ve Kuran Kursu gibi sosyal donatı alanları hayata geçirilecek.

Kaynak: iha