Karabük Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi tarafından “Merkezi Projeler Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi.

Bilgilendirme toplantısında Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Eftal Şehirli ve Dr. Öğr. Üyesi Ömer Dulkadir sunumlarında Yenilikçi İttifaklar, Mesleki Mükemmeliyet Merkezleri (CoVEs), Mesleki Eğitim Alanında Kapasite Geliştirme başlıklı konular üzerinde durdu.

Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya'dan 15 Temmuz Açıklaması Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya'dan 15 Temmuz Açıklaması

Karabük Üniversitesi 15 Temmuz Konferans Salonu’nda gerçekleşen Merkezi Projeler Bilgilendirme Toplantısına, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, akademik ve idari personel katıldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş etkinliğin açılış konuşmasında, üniversitenin hedefleri olduğunu ve bunu sık sık dile getirdiklerini belirterek, “Rektörümüz de zaman zaman bunu hep ifade ediyor. Niteliği arttırmak, akademik parametrelerle öne çıkmak, ismimizi duyurmak. Mesela araştırma grupları kuruyoruz, aynı alanda çalışan insanları bir araya getiriyoruz. Amacımız daha çok çıktı üretmek, daha çok parametrelerinizi yükseltmek, verimi attırmak. Bu da projelerle oluyor. Proje tabanlı çalıştığımız zaman ortaya kayda değer bir şeyler çıkıyor. Şevki kırmayacağız, defatle dinleyeceğiz” dedi.

Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatör Yardımcısı Şehirli toplantı öncesinde yaptığı röportajda, akademisyenlere ve idari personele bir sunum gerçekleştireceklerini belirterek, “Ömer Hoca ile beraber katılmış olduğumuz, Ulusal Ajans tarafından yapılan Merkezi Projeler başlığı altında, üç ayrı proje türü hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştireceğiz. Sunumların başlıkları Mesleki Mükemmeliyet Merkezleri, Yenilikçi İttifaklar ve Mesleki Eğitim Alanında Kapasite Geliştirme şeklinde. Bu sunumumuzla beraber üniversitemizin özellikle akademik personeli için uluslararası iş birliğini artırmak, öğretim üyelerimize bu konuda teşvik etmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha