Karabük’te anaokulunda eğitim gören 40 öğrenci için Kur’an-ı Kerim’e geçiş töreni düzenlendi.

Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi Uygulama ve Araştırma Merkezine bağlı Demir Çocuk Anaokulu’nda eğitim gören 4-6 yaş grubu 40 öğrenci için Kur’an-ı Kerim’e geçiş töreni düzenlendi. Programa, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’ın eşi Ebru Kırışık, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, Çocuk Gelişimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Mücahit Yuvacı, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Programda, çocuklar öğrendikleri ayetleri, duaları ve hadisleri okudu.

Törende konuşan Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, “Öğrencilerimizin, çocuklarımızın Kur’an-ı Kerim’e geçiş törenindeyiz. Çok mutlu bir gün. Çocuklar bizim geleceğimiz. Gelecekteki şekillenecek Türkiye’nin oluşmasında etkisi olacak. Bu çocukları hem fiziki olarak hem zihnen hem de fikren çok iyi yetiştirmemiz lazım. Kendi değerlerimizi, kültürümüzü, dinimizi iyi bir şekilde öğretmemiz lazım. Pozitif bilim yönünden de çocuklarımız çok iyi yetiştirmemiz lazım. Anaokulumuz bu manada başarılı” diye konuştu.

Karabük’te uygarlığın izleri keşfedilecek Karabük’te uygarlığın izleri keşfedilecek

Programın ardından Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz tarafından öğrencilere Başarı Belgesi ve Kur’an-ı Kerim takdim edildi.

Kaynak: iha