Küçük yaşta Müslümanların gördüğü zulümden etkilenerek yardım kampanyaları düzenleyen Safranbolu Yağmur Yardımlaşma Derneği Başkanı Zehra Söylemez, Kurban Bayramı’nda Afrika’da vekaletle kurban kesecek.

Büfeye silahlı saldırı düzenleyen şahıs tutuklandı Büfeye silahlı saldırı düzenleyen şahıs tutuklandı

Afrin şehidi Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar’ın şehitlik maaşının yüzde 10’unun bağışlanmasıyla “Zehra teyze” olarak tanınan Söylemez, Filistin’den Arakan’a kadar birçok ülkeye yardım götürdü.

Safranbolu Yağmur Yardımlaşma Derneği aracılığıyla topladığı bağışlarla yardımlarını muhtaç ve mazlumlara ulaştıran Söylemez, bugüne kadar su kuyuları, mescitler, barınaklar ve gıda yardımlarıyla birlikte kıyafet gibi yardımlarda bulundu. Kurban Bayramı’nda Uganda’da vekaletle kurban kesecek olan Söylemez, 1 hisse kurban bedelinin 3 bin TL olduğunu açıkladı. Zehra Söylemez, “Safranbolu Yağmur Yardımlaşma Derneği olarak Afrika kurban organizasyonuna devam ediyoruz. 9 yıldır Afrika’da 6 bin 500 hisse kurban kestik. Bu yıl ise 2 bin hisse kurban kesmeyi hedefliyoruz. 1 hisse kurban bedeli olarak 3 bin TL belirledik. Uganda’da ihtiyaç sahibi ve muhtaç Afrikalı kardeşlerimize kurban etlerini ulaştıracağız.” dedi.

Derneğin merkezinin Safranbolu’da olduğunu ancak 15 Haziran’a kadar Karabük Ticaret ve Sanayi Odası girişinde yer alan irtibat bürosunda Karabüklü hayırseverlerin kurban bağışlarını alacaklarını belirtti.

Kaynak: iha