Karabük Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı organizasyonu ile Karabük Üniversitesi personeline Personel Maaş Hesaplama ve SGK İşlemleri Kursu verildi.

Kurs hizmet içi eğitim kapsamında Sinop Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından verildi.

Özgür Özel: Twitter’dan solculuğu, klavyeden muhalefeti bırakın. Çıkın meydanlara mücadeleye destek verin Özgür Özel: Twitter’dan solculuğu, klavyeden muhalefeti bırakın. Çıkın meydanlara mücadeleye destek verin

Personelin mali haklarını daha iyi anlamalarına ve bu konudaki sorularını çözmelerine yardımcı olmak ile amacıyla düzenlenen eğitimde Sinop Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Sekreteri Hasip Ağırçelik tarafından, personelin maaş ve tahakkuk süreçleri hakkında detaylı bilgiler, özlük hakları ve maaş tahsilatı konularında önemli bilgiler paylaşıldı.

Eğitime katılan 80 kişi, maaşlarının nasıl hesaplandığı, tahakkuk süreçlerinin nasıl işlediği ve özlük haklarının neler olduğu gibi konularda detaylı bilgi edinme fırsatı buldu.

Düzenlenen eğitimin ardından Rektör Kırışık, katılımcılara sertifikalarını verdi.

Kaynak: iha